AIPBlog Seznam potravin, povolených při stravování podle autoimunitního protokolu (AIP)

12. 4. 2018
smoothie-pj-blog

Zde můžete najít kompletní český seznam potravin, které jsou povolené na autoimunitním protokolu

Vycházela jsem při jeho sestavování z knihy The Paleo Approach od Dr. Sarah Ballantyne, která je největší autoritou na AIP. Seznam obsahuje nejen potraviny, ale i nápoje, koření, bylinky a další. Některé potraviny, které se u nás nevyskytují, jsem ze seznamu vypustila.

Jen bych k tomu chtěla ještě dodat, že to, že jsme každý jiný a tudíž někdo může mít alergie nebo intolerance i na potraviny, které na AIP povolené jsou. Já sama mám intolerance například na řepu a cibuli, takže je také nejím, přestože na AIP povolené jsou. Vám může zase dělat problémy něco úplně jiného nebo budete naopak všechny AIP potraviny snášet dobře, každý jsme jiný. Buďte ale při jídle uvědomělí a pozorujte, jak se po které potravině cítíte. Pokud vám něco nedělá dobře, alespoň na čas to ze svého jídelníčku vysaďte.

Podrobný návod na znovuzařazování potravin najdete zde.

Pokud byste měli nějaké otázky k AIP nebo ohledně čehokoliv jiného, ráda je zodpovím. Kontaktovat mě můžete zde.

pavlinajirouskova-logo-600x100-cz
Mým posláním je...

Pomáhat ženám s chronickými zdravotními potížemi na jejich cestě ke zdraví. Zabývám se celostním poradenstvím, coachingem a především energetickým léčením (EFT a kvantovou léčbou), které mně osobně nesmírně pomohly. Mohu vám pomoci s atopickým ekzémem, neplodností, poruchami příjmu potravy, depresemi, úzkostmi, autoimunitním onemocněním, trávicími obtížemi, alergiemi a spoustou dalších chronických potíží.

Sledujte mě na sítích

Sledujte mě na Facebooku a Instagramu.

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu pod ikonkou výše také v mé uzavřené skupině „Celostní cesta ke zdraví.

Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Rychlé menu
Sledujte mě na sítích

Další možností, jak se se mnou spojit je Facebook nebo Instagram.

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině „AIP a jak dál: Celostní cesta ke zdraví.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.