Ebooky Ebook 10 tipů na zvládání stresu

Aneb jak předcházet chronickým nemocem. Dlouhodobý stres může mít neblahý vliv nejen na vaše zdraví, ale také na zdraví vašich dětí. Je proto potřeba naučit se stresu jednak předcházet a jednak se s ním lépe vyrovnávat, když se do stresující situace dostanete.
10-tipu-na-zvladani-stresu_2019-799x800-cover

Ebook ZDARMA je určen především ženám, ale věřím, že tipy, praktiky a doporučení budou užitečné i mužům.

Před několika lety jsem si prošla těžkým životním obdobím, plným stresu a z něho plynoucích zdravotních potíží. V té době jsem nevěděla, jak stresu předcházet, ani jak snižovat jeho účinky na mé zdraví nebo jak se s ním efektivně vyrovnávat. Nevěděla jsem, co všechno mi může chronický stres způsobit.

Vyzkoušela jsem všechno možné, narazila na spoustu slepých uliček, zaručených diet, doplňků a polovičatých řešení. Motala jsem se v kruhu. Nic mi dlouho nezabíralo. To mě stresovalo ještě více. Byla jsem už úplně na dně, často jsem brečela a přítel už nevěděl co se mnou. Ale já jsem to nevzdávala. Trvalo mi to pár let, než jsem našla tu správnou cestu. Zdravotních potíží jsem se začala postupně zbavovat, pracovala jsem na odstranění jejich příčin, učila se stresu předcházet a také s ním pracovat, když se mu vyhnout nedalo.

Pustila jsem se cestou osobního rozvoje, navštěvovala různé kurzy a studovala všechno, co se mi dostalo do ruky. Objevila jsem celostní přístup a kvantový svět a postupně měnila svůj životní styl a přístup sama k sobě i ke svému okolí. Naučila jsem se také několik účinných léčivých metod, včetně EFT a kvantové léčby.

Tipy, které v tomto ebooku uvádím, jsou praktiky a techniky, které mám jednak sama na sobě, ale dnes už i na svých klientkách vyzkoušené a které mohou každé ženě pomoci cítit se lépe každý den. Mnoho z nich sama pravidelně používám. Staly se součástí mého každodenního života. Díky tomu, čím jsem si sama prošla, i díky tomu, že pracuji se ženami, které trpí různými chronickými zdravotními potížemi, vím, že právě stres je jedním z hlavních důvodů, proč jsme my ženy stále častěji nemocné.

Ukázka

Akutní, krátkodobý stres je pro vás přínosný, protože ve chvílích nebezpečí mobilizuje vaše tělo k reakci (v dřívějších dobách to bylo potřeba při hrozícím nebezpečí, aby tělo bylo připravené k boji nebo k útěku, když byl člověk v ohrožení). Tyto reakce jsou v lidském mozku zakořeněné od pradávna, kdy na nich záviselo naše přežití. Když nám hrozí nebezpečí, aktivuje se náš „primitivní mozek“ a všechna naše energie se soustředí na boj nebo útěk, protože jen tak mohli naši předci přežít, když na ně někdo nebo něco zaútočilo. V tomto stavu se vypíná náš imunitní systém, trávicí systém atd., vyplavují se stresové hormony (kortizol, adrenalin), zvýší se nám tep i energie, krev se nahrne do rukou a nohou a zostřuje se zrak, aby člověk mohl buď utéct před nějakým nebezpečným zvířetem, nebo bojovat s nepřítelem. Krátkodobý stres je žádoucí. Zaručuje nám přežití a budujeme si tak odolnost. Po krátkodobém stresu se stresové hormony přestanou vyplavovat a vše se vrátí do normálu.

Dlouhodobý nebo chronický stres však naši předci neznali. Nemuseli chodit každý den do práce, kde by se na ně valila zodpovědnost a uzávěrky, nemuseli platit hypotéku, auto, daně, splácet kreditní karty, starat se o to, kam půjde dítě do školy nebo na kroužek, aby stihli večer vyžehlit, vyprat, uvařit a ještě být sexy pro partnera.

V dnešní době jsme pořád všichni pod menším či větším stresem a naše tělo neumí reagovat tak rychle na vývoj civilizace, zatím se tomu nedokázalo přizpůsobit. Při dlouhodobém stresu dochází proto v těle k podobným procesům jako při stresu krátkodobém, kdy nám jde o život. Náš mozek mezi tím neumí dělat rozdíly. Tělo se brání akutnímu nebezpečí a nemyslí na to, co bude za měsíc nebo za rok. Důležité je přežít teď. Ale pokud tělo zůstává ve velkém stresu dlouhodobě, soustředí se na akutní přežití a ne na ostatní procesy v těle. My pak po čase logicky začneme být náchylnější k nemocem, ať už jde o chřipku nebo o něco daleko závažnějšího, jako jsou autoimunitní nemoci, chronická onemocnění, kardiovaskulární choroby nebo dokonce rakovina.

Pokud jsou pod dlouhodobým stresem maminky, přenáší často stres i na své malé děti. Děti jsou totiž na maminku přibližně do šesti až osmi let hodně napojené. Jsou jako houby, nasávají od maminky její energii, její vibrace, emoce i všechen její stres. Pokud je v pohodě maminka, bude v pohodě i dítě. Pokud je však maminka pod dlouhodobým stresem, může se to bohužel odrážet nejen na jejím zdraví, ale právě i na zdraví dítěte. Pokud jsou děti ještě kojené, dostávají stresový koktejl v mateřském mléce. Pokud byla maminka ve stresu v těhotenství, může miminko mít zdravotní potíže už od narození, ať už jde o trávicí potíže, ekzémy, poruchy spánku, výkyvy nálad, reflux nebo cokoliv jiného.

Je proto důležité, aby se každá maminka o sebe postarala, aby uměla se stresem pracovat, našla si každý den aspoň chvilku na sebe, nejen kvůli sobě, ale i kvůli svým dětem. Je to stejné jako v letadle, když vám letušky ukazují, že cestující s dětmi mají nejdříve nasadit kyslíkovou masku sobě a pak až teprve svým dětem. Abyste se dokázala o své dítě postarat a dát mu do vínku zdraví, je potřeba se nejdříve postarat sama o sebe.

Ať už děti máte nebo ne, připravila jsem si pro vás některé techniky a doporučení, které můžete používat jednak na zvládání stresu, ale i k jeho předcházení. Sama většinu z nich používám a doporučuji je také svým klientkám.

Více se můžete dočíst, pokud si stáhnete můj rozsáhlý ebook, kde se s vámi podělím o účinné a jednoduché tipy a praktiky proti stresu.

Stáhnout ebook ZDARMA

Budete automaticky přihlášení k odběru novinek a užitečných tipů od Pavlíny.
Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

pavlinajirouskova-logo-600x100-cz
Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Sledujte mě na sítích

Další možností, jak se se mnou spojit je Facebook nebo Instagram.

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině „AIP a jak dál: Celostní cesta ke zdraví.

Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Rychlé menu
Sledujte mě na sítích

Další možností, jak se se mnou spojit je Facebook nebo Instagram.

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině „AIP a jak dál: Celostní cesta ke zdraví.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.