BlogEFTEkzémEnergieKvantová léčbaPsychika Co dělat, když vás partner nepodporuje na cestě ke zdraví

20. 8. 20192

Máte někdy pocit, že jste na své cestě ke zdraví sama? Že vás nikdo nechápe, nikdo nepodporuje, ani vaši nejbližší? Nejste rozhodně jediná. Stále více žen se na mě obrací s tím, že jejich partner nebo jejich rodina nevěří, že jim nebo jejich dětem nějaká „alternativa“ pomůže s jejich zdravotními problémy. Jsou z toho často opravdu nešťastné. Tato situace pak přispívá k celkové nepohodě, zvyšuje jejich hladinu stresu a zdravotní potíže se tím pádem stále nelepší. To ještě často celou situaci i jejich zdravotní stav zhorší a žena slyší od lidí okolo sebe věty typu: „Já jsem ti to říkal, že to k ničemu není.“ „Byly to zase jen vyhozené peníze.“ „Vždyť to nedává smysl, doktor ti přece říkal, že je ta nemoc neléčitelná.“ Je to takový začarovaný kruh. Jak z toho tedy ven?

Já jsem se sama od té doby, co jsem se na tuto cestu zdraví a osobního rozvoje vydala, často cítila sama a nepochopená. Měla jsem pocit, že spousta lidí v mém okolí nechápe, o co se snažím a čím si procházím. Věděla jsem ale, že jsem na správné cestě, přestože se třeba mé potíže z počátku nelepšily.

Dnes už vím, že to bylo součástí mé cesty, že jsem si tím vším musela projít, abych si spoustu věcí uvědomila, abych se stala silnější a abych se vydala tou správnou cestou. Gabby Bernstein říká, že překážky nás nasměrují správným směrem. Stejně tak jsou překážky, které se vyskytnou na vaší cestě ke zdraví, součástí vaší cesty. Mají vás nasměrovat tím správným směrem, i když to někdy bolí nebo nechápete, co vám ta nebo ona nepříjemná nebo bolestivá situace může přinést dobrého. Překážky vás většinou mají něco naučit, někam vás posunout, často vám obrátí život naruby.

Pokud jste se rozhodla vzít své zdraví nebo zdraví svého dítěte do vlastních rukou, předně chci říct, že toho určitě nebudete litovat a moc vám fandím. Chápu ale také, že ne pro každého je přijatelné nebo pochopitelné, že hledáte pomoc nebo řešení zdravotních potíží jinde než u lékaře. Že se snažíte meditovat, vařit zdravě, vyhledáváte různé terapie nebo léčitele, protože moderní medicína vám nepomohla. Znám ale spoustu lidí, kteří na „alternativy“ stále nevěří. Vy jich určitě také pár znáte.

 

Samozřejmě by bylo úžasné, kdyby vás na vaší cestě váš manžel nebo přítel, vaše rodina i vaši přátelé podporovali, ale pokud tomu tak v tuto chvíli není, vám to přesto nemusí ve změně bránit.
Může to sice znamenat, že vaše cesta bude trvat o trochu déle a bude pomalejší, než kdyby vás okolí podporovalo, ale nemusí tomu tak být.

 

Slýchám od klientek, že kvůli jejich rozhodnutí vydat se celostní cestou doma vznikají hádky, že jim například manžel nepomůže s dětmi, aby si na sebe mohly udělat čas a pracovat na sobě. Nebo se maminka snaží dítěti dopřát zdravou stravu a tatínek říká před dětmi, že jim to stejně nepomůže. To je samozřejmě frustrující a situaci to nepomůže.

Není to ale ve většině případů o tom, co váš manžel dělá nebo říká, ale jak vy na to reagujete. Vím, že to není jednoduché nereagovat na to, co říkají nebo dělají druzí, zvlášť ti nejbližší. Sama s tím také někdy bojuju, když mi někdo řekne něco, co se mě dotkne nebo co se mi nelíbí. Ale pokud vy na sobě začnete pracovat, bude se postupně měnit i přístup vašeho okolí, včetně vašeho partnera. Když totiž na sobě jeden z partnerů začne pracovat, ovlivní to i toho druhého. Můj vztah s mým mužem i s vztahy s lidmi v mém okolí se hodně proměnily od té doby, co já na sobě pracuji. Neříkám, že někdy nedochází k výměně názorů nebo k emočně vypjatým situacím, tomu se ve vztazích se svými blízkými nevyhnete. Ale posunula jsem se dál a přistupuju k těmto situacím ve většině případů už jinak (i když je stále na čem pracovat). Náš partner a naši blízcí jsou pro nás vždy ta největší zrcadla.

Pro uzdravení je stěžejní především vaše vnitřní nastavení. Je pro vás důležité, abyste byla psychicky v pohodě. Chápu, že může být frustrující, když vás partner v něčem nepodporuje, proto je podstatné, abyste mu v klidu řekla, jak se cítíte. Nevyčítejte mu to, ale vysvětlete mu, co cítíte a co potřebujete a dejte mu čas, aby to zpracoval. Když vám partner řekne něco, co se vám nelíbí a vy na to budete reagovat podrážděně nebo budete smutná, rozčilená nebo zklamaná, je pravděpodobné, že se to bude příště zase opakovat. Když budete v klidu, komunikace bude jednodušší.

 

Jakou vy vysíláte energii směrem ke svému partnerovi, takovou budete přitahovat zpět.

 

Doporučila bych vám ale nejdříve si sepsat, co konkrétně vás frustruje nebo rozčiluje, co partner nebo kdokoliv jiný ve vašem okolí neříká nebo nedělá tak, jak byste chtěla. Pak si naopak napište, jak chcete, aby váš vztah vypadal, jak chcete, aby se onen člověk choval, co by měl dělat, co by měl říkat. Sepište si také, jak se při tom chcete cítit – například milovaná, podporovaná, šťastná, vděčná atd. Můžete si pak tyto pocity a přání vizualizovat. Představujte si konkrétní situace, ve kterých se už váš partner chová přesně tak, jak byste chtěla a jak vy se při tom cítíte.

Snažte se partnerovi nic nevyčítat. Můžete mu v klidu a s láskou říct, jak byste chtěla, aby váš vztah vypadal. Neříkejte mu ale, co nechcete, aby dělal. To nefunguje. Např. pokud jde o to, abyste vy měla na sebe více času kvůli svému zdraví a své psychické pohodě a máte děti, které vyžadují pozornost, zkuste se s partnerem dohodnout, že on se bude svým koníčkům a zálibám věnovat v úterý a ve čtvrtek a vy se budete věnovat svým potřebám v pondělí a ve středu, abyste si rozdělili starost a péči o děti. Můžete se také dohodnout, že se partner o děti postará na určitou dobu každý den, když přijde z práce. Případně si můžete na sebe udělat čas večer, až půjdou děti spát nebo si ráno chvilku přivstaňte.

Pokud jde o zdraví vašich dětí a partner nepodporuje způsob, jakým chcete vašemu dítěti pomoci, je to opět o komunikaci. Vysvětlete mu, proč to děláte, dejte mu přečíst články nebo knihy, které obsahují informace o tom, jaké mají celostní a energetické metody výsledky, popřípadě ho seznamte s někým, komu tyto metody už pomohly. A hlavně byste měli před dětmi vyjadřovat jednotný postoj, navzájem se podporovat ve svých rozhodnutích. Toto všechno si opět můžete předem sepsat a vizualizovat, jak by to mělo podle vás vypadat.

Dalším problémem mohou být reakce zažité ve vašem podvědomí. Partneři spolu často neumí mluvit. Mají zažité nefunkční vzorce chování, většinou převzaté nebo naučené o svých rodičů, nebo z předchozích vztahů. Reagují na sebe pak podrážděně a často už se ani neumí bavit v klidu. Nevnímají názory ani potřeby toho druhého. Důležité si je tyto vzorce začít uvědomovat a začít je měnit. Schválně si zkuste napsat, jak probíhá vaše konverzace s partnerem, když po něm něco chcete nebo když on s vámi v něčem nesouhlasí. Často si pak uvědomíte, že to není jen váš partner, který dělá nebo říká něco, co vám se nelíbí. Uvědomíte si, že vy říkáte nebo děláte věci, které taky nejsou zrovna láskyplné. Možná přijdete na to, že se chováte stejně jako vaše matka nebo babička. Je to úplně přirozené. Přebíráme vzorce chování od svých rodičů, ať chceme nebo ne. Dobrá zpráva je, že tyto vzorce můžeme změnit. Když na to zaměříte pozornost, začnete si to postupně uvědomovat a vědomě své reakce začít měnit.

 

Pokaždé, když si uvědomíte, že jste řekla nebo udělala něco jinak, než byste chtěla, můžete to změnit. Uvědomění je vždy prvním krokem ke změně.

 

Když začnete měnit své reakce a své emoce, budou se měnit i výsledky vašich konverzací. Když budete partnerovi dávat zlobu, frustraci a výčitky, moc toho tím nedosáhnete. Vyvoláte tím jen více zloby, frustrace a výčitek na obou stranách. Když budete partnerovi dávat lásku a porozumění, on vám ji bude vracet. Nečekejte výsledky hned, ale čím více vy budete vy své chování a svou energii měnit, tím více se budou měnit k lepšímu i vaše vztahy.

Pokud by vám ale výše uvedené redy ani cvičení nepomohly, je pravděpodobné, že jsou tyto vzorce chování a myšlení zakořeněné hluboko ve vašem podvědomí, respektive ve vašem energetickém těle. Tyto vzorce vám mohou bránit ve změně, ať se snažíte sebevíc. Pak je samozřejmé možné tyto bloky a nefunkční vzorce odstranit pomoc EFT, popřípadě pomocí kvantové léčby. Tyto metody energetického léčení mohou spoustu věcí urychlit. EFT vám může například pomoci odbourat jakékoliv negativní nebo frustrující pocity, které cítíte vůči partnerovi, což podpoří vaši psychickou pohodu i váš celkový zdravotní stav. Mohou vám ale také pomoci odhalit a odstranit příčiny vašich zdravotních potíží nebo potíží vašich dětí.

Budu moc ráda, když mi napíšete, jestli pro vás byl článek přínosný a co by vás dále zajímalo. Mým posláním je pomáhat ženám s jejich chronickými zdravotními problémy, ale pomoci vám můžu jen tak, že mi řeknete, co vás trápí.

S láskou,

Pavlína

2 comments

 • Dal

  5. 10. 2019 at 15:12

  Dobrý den,
  partner mne nepodporoval v léčbě a přímo ho rozčilovalo, že vyhledávám alternativní metody. Můj zdravotní stav se horšil v souběhu s mou stále horší psychikou. Nakonec jsem se rozhodla od partnera odejít abych měla klid. Ani to nebylo správné rozhodnutí. Teď jsem nemocná a ještě navíc opuštěná a sama. Psychika se zhoršila a nemoc také. Píšu jako vyrování všem, kteří jsou v podobné situaci……

  Odpovědět

  • Pavlína Jiroušková

   7. 10. 2019 at 9:50

   Dobrý den Dal,
   pokud jste to tak cítila, určitě to bylo správné rozhodnutí a až přijde ten správný čas, potkáte muže, který vás bude podporovat v tom, co chcete a co potřebujete. Rozhodně vás toto rozhodnutí posune dál a z dlouhodobého hlediska vás to posílí.
   Zkuste to vzít z té lepší stránky. Máte teď čas na sobě pracovat a nikdo vám v uzdravení nebrání. To, že vás partner nepodporoval, určitě vašemu zdraví nepomohlo. Vy jste pro vás ta nejdůležitější osoba. Partner by neměl být někým, kdo vás naplní a učiní vás šťastnou. Štěstí musí vycházet zevnitř. Vím, že to není jednoduché, když člověku není dobře a je na to sám. I proto jsem založila na Facebooku skupinu Celostní cesta ke zdraví, kde můžete najít stovky lidí, kteří jsou na tom zdravotně podobně jako vy. Proto píšu články zde na webu a sdílím, co já sama jsem se naučila a co pomáhá mě i mým klientkám. Samozřejmě se také kdykoliv můžete obrátit na mě a domluvit si konzultaci, ráda vám na vaší cestě ke zdraví pomohu 🙂
   Pavlína

   Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

pavlinajirouskova-logo-600x100-cz
Mým posláním je...

Pomáhat ženám s chronickými zdravotními potížemi na jejich cestě ke zdraví. Zabývám se celostním poradenstvím, coachingem a energetickým léčením (EFT a kvantovou léčbou), které mně osobně nesmírně pomohly. Mohu vám pomoci s atopickým ekzémem, neplodností, poruchami příjmu potravy, depresemi, úzkostmi, autoimunitním onemocněním, trávicími obtížemi, alergiemi a spoustou dalších chronických potíží.

Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mé veřejné stránky pod ikonkou výše také v mé uzavřené skupině Celostní cesta ke zdraví ženy

Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Rychlé menu
Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině Celostní cesta ke zdraví ženy

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.