AIPBlogEkzémPsychikaSouvisející Emoce nemoce

11. 4. 2018
emoce-nemoce-pj-blog

Vy, kteří už jste ze zdravotních důvodů na nějaké striktní dietě nebo terapeutickém protokolu byli, víte, že to není vždy jednoduché, obzvlášť pokud chcete cestovat nebo se najíst někde v restauraci. Pokud jste doma a máte k dispozici potraviny, které jsou povolené, tak to jde, časem si na to zvyknete. Ale najíst se v restauraci nebo na návštěvě je občas docela problém. Cítíte se občas jako outsider, kolikrát radši ani nikam nejdete, abyste nemuseli řešit, co budete jíst. Nebo si s sebou musíte pokaždé vozit tašku jídla, abyste si byli jisti, že budete mít co jíst.

Už tak je to docela těžké všechna omezení dané diety dodržet, a pokud se k tomu občas přidají poznámky vašich kolegů, přátel nebo dokonce vašich blízkých, jako například že by se nic nestalo, kdybyste se přece občas normálně najedli, tak to vaši jinak silnou vůli dokáže občas docela podkopat. Někdy se přidají i pochyby, jestli to co děláte, má smysl, přestože tomu jindy bezmezně věříte, protože vidíte dlouhodobé výsledky. A když pak jste někde na návštěvě a není moc možností, co si k jídlu dát a musíte se spokojit s něčím, co byste si třeba za běžných okolností k jídlu nedali, obzvlášť ne k snídani a někdo má ještě o vašem jídle nějaké poznámky nebo se tváří znechuceně jak něco takového můžete jíst, tak se váš už takhle chatrný domeček z karet zhroutí a vy s ním. Strávíte pak půl dne schoulení ve své sebelítosti a ještě se cítíte provinile, že kazíte náladu ostatním.

Ale proč byste se vlastně měli cítit provinile?! Nic špatného jste přece neudělali! Jen se snažíte uzdravit! Navíc není nic špatného na tom dát emocím volný průběh a dostat to ze sebe. Není dobré emoce v sobě držet. Potlačené emoce přispívají ke vzniku nemocí. Pokud máte potřebu brečet, vybrečte se, někomu se chce třeba řvát nebo něco rozbít, dělejte to, co cítíte. Dostaňte to ze sebe. Současně víte, že vám vaši blízcí nechtěli ublížit, člověk si nemá brát nic osobně. Nezáleží na tom, co kdo řekl a jak to řekl, ale hlavně jak my na to zareagujeme. Proto je potřeba, až se vybrečíte, vyřvete nebo ze sebe všechno dostanete, abyste pak šli a vyčistili vzduch. Obejměte vaše blízké a odpusťte jim. A co je nejdůležitější, odpusťte sobě! Nikdo nic nemyslel špatně a vám bude všem líp, když se obejmete a na celou věc zapomenete. Pokud si chcete být jistí, že už příště nebudete na podobnou situaci reagovat, můžete si ji třeba odblokovat pomocí EFT. A nezapomínejte na to, proč jste se na tuto cestu vydali a že děláte všechno pro to, abyste se uzdravili! Nikdo nejsme dokonalí a je lidské chybovat. Chybami se učíme a posouvá nás to dál, ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu.

pavlinajirouskova-logo-600x100-cz
Mým posláním je...

Pomáhat ženám s chronickými zdravotními potížemi na jejich cestě ke zdraví. Zabývám se celostním poradenstvím, coachingem a především energetickým léčením (EFT a kvantovou léčbou), které mně osobně nesmírně pomohly. Mohu vám pomoci s atopickým ekzémem, neplodností, poruchami příjmu potravy, depresemi, úzkostmi, autoimunitním onemocněním, trávicími obtížemi, alergiemi a spoustou dalších chronických potíží.

Sledujte mě na sítích

Sledujte mě na Facebooku a Instagramu.

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu pod ikonkou výše také v mé uzavřené skupině „Celostní cesta ke zdraví.

Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Rychlé menu
Sledujte mě na sítích

Další možností, jak se se mnou spojit je Facebook nebo Instagram.

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině „AIP a jak dál: Celostní cesta ke zdraví.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.