BlogEFTEkzémEnergieKvantová léčbaPsychika Může mi vizualizace pomoci k lepšímu zdraví?

25. 6. 20190

Minulý týden jsem psala o tom, Jak na meditaci. Součástí mé meditační praxe jsou i pravidelné vizualizace. Z hlediska kvantového světa si totiž my sami tvoříme svou realitu, přitahujeme si k sobě, ať už vědomě nebo nevědomě, to, na co zaměříme pozornost. Vizualizace je úžasným nástrojem k dosažení toho, čeho chcete dosáhnout nebo toho, co si do života, chcete přitáhnout, co si chcete vytvořit, ať už jde o materiální věci nebo například o vztahy nebo o zdraví. Jak si můžete vytvořit lepší zdraví, ptáte se? Pomocí vašich myšlenek a emocí.

 

Ať už si svých myšlenek vědoma jste nebo nejste, vaše myšlenky a s nimi související emoce ovlivňují vaši realitu a s ní i vaše zdraví.

 

Proto, když jste dlouhodobě ve stresu, nejste spokojená se svým tělem, nemáte ráda svou práci, máte potíže v rodině nebo cokoliv jiného, budete si do života přitahovat stále více toho samého a dříve nebo později tento stres nebo tyto emoce začnou mít vliv na vaše zdraví.

Když se na něco po nějakou dobu zaměříte pozornost, ať už je to dobré nebo špatné, začnete to přitahovat. Kam zaměříte pozornost, to se zhmotní. Proto, když žijete ne-vědomý život, budou se vám s největší pravděpodobností dít věci, které nebudou úplně v souladu s tím, co doopravdy chcete. Budete si, stejně jako dlouhé roky já, říkat, proč já mám takovou smůlu, proč mám ekzém, proč mám stále nějaké zdravotní potíže, proč mám smůlu na muže, proč mě nikdo nemá rád, proč nejsem hubenější, krásnější, atd.? A přitom jsem se sama neměla ráda, neměla jsem ráda své tělo a nechovala jsem se k němu hezky. Dlouhé roky jsem držela stále nějaké diety, až jsem se propracovala k bulimii. Myslela jsem si, že pokud budu štíhlá, budu pro muže přitažlivější. Nechápala jsem, že nejde o to, jak vypadám navenek, ale hlavně o to, co vyzařuje zevnitř. A pokud já se nezačnu mít ráda, nebude mě mít rád nikdo jiný. Zůstávala jsem dlouhé roky v práci, která mě nenaplňovala, která mě stresovala a díky které jsem měla spoustu zdravotních potíží. Myslela jsem si, že mám ekzém proto, protože je to geneticky dané a neuvědomovala jsem si, jaký vliv má na ekzém stres nebo nějaké emoční vypětí.

Když si ale ujasníte, co vlastně chcete, a zaměříte na to svou pozornost a svou energii, bude daleko pravděpodobnější, že se to stane realitou. Prvním krokem je proto vědět, co přesně chcete. Tím, že zaměříte pozornost například na vyléčení, vyléčení se může stát realitou. Důležitý je také záměr a s ním související emoce, tedy jak byste se chtěla cítit, až dosáhnete kýženého výsledku. Chcete například cítit radost, štěstí, vděčnost, nebo lásku.

Vděčnost je jedna z nejsilnějších emocí. Vděčnost většinou cítíme až zpětně, až když se nám stane něco dobrého. Když budeme ale cítit za něco, co bychom chtěli, vděčnost už dopředu, je to daleko efektivnější a rychlejší způsob, jak nějakého kýženého výsledku dosáhnout. Proto je tak úžasnou metodou i každodenní praktikování vděčnosti. Pokud budete každý den prociťovat vděčnost byť jen za maličkosti, budete si do života přitahovat více a více věcí, lidí a zážitků, za které můžete být vděčná.

 

Pokud budete cítit vděčnost, radost, štěstí a lásku dnes a každý další den, začnete si do života přitahovat více zkušeností, ze kterých budete mít více radosti, budete se cítit šťastná, budete za ně vděčná.

 

Vaše myšlenky a vaše emoce ovlivňují každou vaši buňku, každý atom ve vašem těle. Tam, kam zaměříte pozornost, tam pošlete energii. Proto je možné si svým negativním myšlením způsobit zdravotní potíže, ale také je možné pouhou myšlenkou pozitivně ovlivnit své zdraví nebo dokonce zdraví někoho jiného (na tomto principu je založena i kvantová léčba).

Pokud chcete vizualizovat své zdraví, ať už jde o něco, co je vidět (například ekzém), nebo o něco více abstraktního (jako je funkce štítné žlázy), můžete si představovat buď konkrétní zahojení kůže (tedy např. hladkou, jemnou a vláčnou kůži), ale ještě důležitější je ujasnit si, jaké emoce chcete cítit, až toho dosáhnete. Takže například u potíží se štítnou žlázou si můžete představovat, že jste zdravá, plná energie, že máte tak dobré laboratorní výsledky, že vám lékař řekl, že už nemusím brát léky apod.

Nejlepším způsobem je si před vizualizací sepsat aspoň čtyři nebo pět takovýchto bodů, které jsou pro vás relevantní (co má být výsledkem), a pak si dále napište, jaké u toho chcete cítit emoce, např. že jste šťastná a vděčná, protože už jste zdravá.

Můžete a nemusíte si v tomto případě představovat samotnou štítnou žlázu. Pokud si ale chcete vizualizovat konkrétně štítnou žlázu, tak si třeba můžete představovat, že ji s každým nádechem posíláte skrze svůj dech bílé léčivé světlo nebo léčivou energii nebo že máte místo štítné žlázy rozkvetlou květinu. Ale vždy jsou nesmírně důležité ty související emoce. Je důležité vědět, jak se chcete cítit, jaké emoce chcete cítit, až žádaného výsledku dosáhnete. Tím si ten žádaný výsledek přivoláte, přitáhnete.

Pokud budete čekat na okolnosti ve vnějším světě, abyste mohla být šťastná a zdravá, pravděpodobně se to nikdy nestane nebo to bude trvat velmi dlouho. Je třeba změnit svůj přístup a hledat štěstí i zdraví uvnitř sebe. Tím, že změníte své vnitřní prostředí, své myšlenky, své emoce a svou energii, začnete si do života přitahovat jiné zkušenosti, jiné lidi, jiné věci, ale právě i lepší zdraví.

Nestačí ale pár minut denně meditovat a vizualizovat si růžovou budoucnost a pak po zbytek dne myslet negativně a jet dál ve starých kolejích. Vizualizace je jednou z praktik, které může každý používat. Může to být mocný nástroj, ale stejně jako u meditace je důležité vizualizaci praktikovat pravidelně. Můžete začít pomalu, meditovat a vizualizovat pár minut denně, ale dokud vy sama tomu nebudete věřit, že je možné, abyste se uzdravila, pak to půjde jen ztěžka. Jeden z mých učitelů říká, že je třeba tak dlouho zůstat v meditaci či vizualizaci, dokud neuvěříte, že už to není jen vizualizace, ale že už je to skutečnost. Není to otázka jednoho nebo dvou týdnů, může to trvat měsíce nebo i roky, než se to naučíte, obzvlášť pokud jste si na nemoc zadělávala dlouhé měsíce nebo roky. Ve většině případů nám v uzdravení také brání nějaké emocionální či energetické bloky v těle, které je potřeba překonat.

V případě, že nechcete tak dlouho čekat a potřebujete pomoci s odhalením a odstraněním příčin vaší nemoci, abyste se mohla posunout rychleji dál, existují metody jako je EFT nebo kvantová léčba, které mohou tento proces značně urychlit.

Vizualizaci můžete používat i v jiných oblastech, než je jen oblast zdraví. Můžete si tak do života přitáhnout vysněný vztah, práci nebo cokoliv jiného. Princip je stejný. Nejprve si musíte ujasnit, co konkrétně si do života chcete přitáhnout, a pak si uvědomit, jaké emoce chcete cítit, až toho dosáhnete. Existují i lidé, kteří si vizualizovali dokonce i výhru v loterii. Ale můžete začít u malých věcí. Mně se například stává, že si vzpomenu na něco, co bych v tu chvíli potřebovala (může to být například sponka do vlasů, když fouká vítr a vlasy mi padají do obličeje) a v dalším okamžiku o to zakopnu. Nejsou to náhody. Taková je síla záměru v kvantovém světě. Kam zaměříte pozornost, tam jde energie. Z nekonečného pole možností, které se můžou v následujícím okamžiku stát, si do života přitáhnete právě tu, na kterou zaměříte pozornost.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

pavlinajirouskova-logo-600x100-cz
Mým posláním je...

Pomáhat ženám s chronickými zdravotními potížemi na jejich cestě ke zdraví. Zabývám se celostním poradenstvím, coachingem a energetickým léčením (EFT a kvantovou léčbou), které mně osobně nesmírně pomohly. Mohu vám pomoci s atopickým ekzémem, neplodností, poruchami příjmu potravy, depresemi, úzkostmi, autoimunitním onemocněním, trávicími obtížemi, alergiemi a spoustou dalších chronických potíží.

Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mé veřejné stránky pod ikonkou výše také v mé uzavřené skupině „Celostní cesta ke zdraví ženy

Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Rychlé menu
Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině Celostní cesta ke zdraví ženy

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.