BlogEFTEkzémEnergie Proč se můj ekzém stále nelepší?

9. 7. 20190

Každou chvíli čtete o tom, že někomu pomohl na ekzém (nebo jiné zdravotní potíže) nějaký zaručený přípravek nebo nějaká zaručená dieta. Už jste vyzkoušela nespočet různých krémů, doplňků, diet a stále se vaše potíže nelepší? Já jsem si dlouhé roky říkala, proč někomu něco pomůže k lepšímu zdraví, proč jim se ekzém nebo jiné potíže zlepšily po tom či onom a mně ne? Dnes už vím, že jedním z hlavních důvodů je, že každý jsme jiný a proto i příčiny našich zdravotních potíží jsou u mě jiné než u vás a budou zase jiné u vaší kamarádky nebo kolegyně v práci, či nějaké paní někde na internetu.

U každého z nás nemoc vznikla trochu (nebo úplně) jinak, i když projevy mohou být podobné. Je proto třeba odhalit konkrétní příčiny vašich potíží a zapracovat na jejich odstranění. Příčiny jsou u chronických nemocí ve většině případů komplexní a jsou uloženy hluboko ve vašem podvědomí. Proto vás žádná dieta, krém, ani doplněk stravy ekzému (ani jiných zdravotních potíží) nezbaví dlouhodobě. Změna stravování a životního stylu je jistě prospěšná a může částečně pomoci, ale pokud nezměníte okolnosti ve svém životě, které problém zapříčinily, nezměníte své myšlení a své emoce a neodhalíte a nezměníte svou reakci na danou příčinu ve svém podvědomí, pak vaše potíže nezmizí, budou se vám stále vracet nebo to bude čím dál tím horší.

Obrovským krokem na cestě ke zdraví je převzít zodpovědnost sama za sebe a za své zdraví. Pokud se odevzdáte do rukou doktorů a budete jim věřit, že je vaše nemoc neléčitelná, pak neléčitelná bude. Pokud budete věřit, že musíte až do konce života brát léky nebo se mazat kortikoidy, pak tomu tak bude. Pokud však vezmete zodpovědnost za sebe a za své zdraví do vlastních rukou a začnete na sobě pracovat a budete chtít svůj osud i své zdraví změnit, výsledky se dřív nebo později dostaví.

Také je důležité si uvědomit, že nikdy neléčíme jen samotnou nemoc. Je potřeba léčit celého člověka. Název nemoci je jen nálepka, kterou jí někdo dal. V podstatě ale tato nálepka nic neznamená. Konkrétní příznak nebo projev je jen příznak nějaké nerovnováhy v těle. Proto u ekzému nestačí léčit kůži, u potíží se štítnou žlázou nestačí brát hormony, u trávicích potíží nestačí změnit styl stravování. Příčiny nemoci jsou vždy hlubší a je třeba léčit tělo, mysl i duši jako jeden celek.

Můžete samozřejmě dlouhé roky pracovat na svém vnitřním nastavení, změnit své stravovací návyky, brát všemožné doplňky, meditovat, cvičit jógu a tak dále, ale pokud neodstraníte příčiny ve vašem podvědomí, bude to trvat velmi dlouho, než se dostaví kýžené výsledky (nebo se taky nemusí dostavit nikdy).

 

Ať už jsou vaše chronické potíže fyzické nebo psychické, jejich příčiny jsou uloženy ve vašem podvědomí.
Na energetické úrovni je pak pravou příčinou jakýchkoliv vašich chronických potíží nějaká porucha ve vašem energetickém systému.

 

Do vašeho energetického systému se ukládá všechen nahromaděný stres, různá menší i větší traumata, zklamání, emoční vypětí, ale i programy a myšlenkové vzorce z vašeho dětství a dospívání. Z hlediska EFT a energetické psychologie je proto je třeba najít a odstranit příčiny nejen ve vašem podvědomí, ale především jejich otisk ve vašem energetickém systému, vašem energetickém těle.

EFT je jednoduchá, ale velmi účinná metoda, které příčiny chronických potíží může odhalit a odstranit během několika málo sezení. EFT je tolik účinné především proto, protože pracuje na energetické úrovni a zároveň na úrovni vašeho podvědomí. Při EFT dokážeme společně nahlédnout do vašeho podvědomí a odblokovat tyto podvědomé programy a procesy ve vašem energetickém těle pomocí poťukávání na akupresurní body. EFT tak kombinuje tisíce let staré techniky z čínské medicíny s technikami z moderní psychologie.

Mí klienti jsou často překvapeni, k čemu se při sezení dopracujeme. Aniž byste si to uvědomovali, příčinou vašich potíží může být například rozchod s bývalým partnerem, dlouhodobý stres doma nebo v práci, úmrtí někoho blízkého nebo nějaké psychické trauma nebo emočně vypjatá situace. U dětí příčinou zdravotních potíží jsou nejčastěji problémy v rodině nebo stres jejich maminky, ale nemoc může být také voláním o pozornost. Nedostatek pozornosti nebo projevů lásky od rodičů (často třeba po narození sourozence) je v dnešní uspěchané době častější než si myslíte. Je pak třeba pracovat na příčinách potíží nejen u dítěte, ale i u rodičů (častěji u maminky, protože na ni jsou děti více napojené).

Všechny emočně vypjaté a stresující situace se ukládají do vašeho podvědomí a působí na vás i na vaše zdraví, jako byste v dané situaci stále byli, jako byste ji prožívali stále dokola každý den. Při EFT společně nahlédneme do vašeho podvědomí, odhalíme příčinu vašeho problému a pomocí poťukávání na akupresurní body odstraníme poruchu ve vašem energetickém systému a s ní i vaše fyzické nebo psychické projevy nemoci.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

pavlinajirouskova-logo-600x100-cz
Mým posláním je...

Pomáhat ženám s chronickými zdravotními potížemi na jejich cestě ke zdraví. Zabývám se celostním poradenstvím, coachingem a energetickým léčením (EFT a kvantovou léčbou), které mně osobně nesmírně pomohly. Mohu vám pomoci s atopickým ekzémem, neplodností, poruchami příjmu potravy, depresemi, úzkostmi, autoimunitním onemocněním, trávicími obtížemi, alergiemi a spoustou dalších chronických potíží.

Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mé veřejné stránky pod ikonkou výše také v mé uzavřené skupině Celostní cesta ke zdraví ženy

Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Rychlé menu
Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině Celostní cesta ke zdraví ženy

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.