BlogEkzémEnergie Cesta ke zdraví je cestou sebelásky – 3. díl: Vděčnost

24. 9. 20190

Dalším tématem v seriálu o sebelásce je vděčnost. V předchozích článcích jste se dozvěděli, z jakého důvodu je téma sebelásky pro vaše uzdravení důležité a jak vám k sebelásce a k uzdravení pomůže uvědomění.

Když se bavíme o sebelásce, často od vás slyším, že se snažíte mít rády, ale že je tak těžké mít svoje tělo ráda, když máte tu či onu nemoc, když vás stále něco bolí, když vám není dobře, vaše kůže svědí, mokvá, praská.

Já jsem to dlouhé roky měla stejně. Připadalo mi, že už to nikdy nebude lepší a často jsem si přála být někým jiným a mít jiné tělo, jiný život. Nenacházela jsem v ničem smysl, neměla jsem se ráda.

Dnes je to jinak. Naučila jsem se postupně být vděčná za vše, čím jsem si prošla, včetně svého ekzému i dalších zdravotních potíží a učím se mít ráda své tělo se vším všudy. Je to rozhodně dlouhodobý proces, ale pokud změníte perspektivu a řeknete si, že věci se nedějí vám jen tak náhodně nebo proto, že měl podobné potíže někdo v rodině, ale že své zdraví můžete ovlivnit tím, jak žijete a jak se k sobě a svému tělu chováte, vše se začne měnit. Je úžasně osvobozující přestat si hrát na oběť a převzít zodpovědnost za sebe i své zdraví.

Já vždycky říkám, že nemoc je signálem těla, že je potřeba něco ve vašem životě změnit, že je to takový barometr, takový alarm, který vám hlásí, když se v těle něco děje. Už jen častá nachlazení nebo chřipky, opakující se bolesti hlavy, častá únava nebo přetrvávající trávicí potíže mohou znamenat, že něco není v pořádku. Pokud pak jde o závažnější potíže nebo dokonce chronické nemoci, jako je ekzém nebo nějaké autoimunitní onemocnění, je opravdu třeba se sebou začít něco dělat, v první řadě hledat příčiny vašich potíží. Ať už jde o cokoliv, pokud jste často nemocní a neřešíte příčiny, ve většině případů to dříve či později přeroste v něco závažnějšího.

Proto je důležité uvědomění, o kterém jsem psala v minulém článku.

Pokud budete příznaky svých potíží pouze maskovat léky, mastičkami nebo je ignorovat a doufat, že přejdou samy od sebe, pak budete s velkou pravděpodobností zklamaní. Chronické potíže jen tak samy od sebe nezmizí. Spousta z nás (já jsem si tím taky prošla) se snaží řešit příčiny potíží pomocí změny stravy a životního stylu. To samo o sobě také bohužel nestačí. Je potřeba začít dávat svému tělu lásku a vděčnost za vše, co pro vás dělá.

Já dnes už mám svoje tělo ráda asi tak devadesát pět procent času. Není to ještě pořád sto procent, ale jednou se k tomu rozhodně dopracuju. A vy byste měli taky začít! Je potřeba si uvědomit, jak je vaše tělo zázračné, jak pracuje vaše srdce, vaše plíce i ostatní orgány, včetně kůže. Jak mezi sebou jednotlivé části těla komunikují, a vše je propojené. Každá buňka vašeho těla je moudrá. Měli byste svému tělu být nesmírně vděční, že vás udržuje naživu. Naše kůže je největší orgán našeho těla a chrání nás před vnějšími vlivy.

Uvědomte si, jak úžasné vaše tělo je, co pro vás všechno dělá, i když se k němu někdy nechováte vždy s láskou, i když o něm nesmýšlíte vždy nejlépe.

 

Vaše orgány tráví stravu, kterou mu dáváte, a vyživují každičkou část vašeho těla, vaše srdce neustále pumpuje krev a roznáší kyslík a živiny po celém těle. Vaše tělo se neustále regeneruje a tvoří nové a nové buňky, neustále vás chrání před vnějšími vlivy, viry a bakteriemi. Vaše tělo je dokonce schopné vytvořit za devět měsíců nového člověka.

Vaše tělo stále pracuje a udržuje vás naživu, i když jej nemáte stále rádi.

Ale po čase se může stát, že pokud se nebudete mít rádi dlouhodobě, pokud roky a roky budete své tělo i sami sebe hanět, pokud nebudete své potřeby a potřeby svého těla klást na první místo, jednou vám začne vaše tělo dávat najevo, že už se mu to nelíbí, jak se k sobě chováte, jak o sobě nebo o okolním světě smýšlíte.

 

Na úrovni kvantového světa, tedy světa malých částic jsme my všichni i svět okolo nás více energie než hmota.

 

Vaše myšlenky a emoce ovlivňují vnitřní prostředí, ve kterém vaše orgány pracují a ve kterém se buňky množí a regenerují. Každá vaše buňka, každý váš atom je z devadesáti devíti procent energie. Hmotu tvoří pouze jedno procento atomu každé vaší buňky.

Co to znamená? Že na úrovni kvantového světa, tedy světa malých částic jsme my všichni i svět okolo nás více energie než hmota.

A jelikož vaše myšlenky a vaše emoce jsou energie a dohromady tvoří elektromagnetické pole vašeho těla, dokážete si možná představit, co se bude dít s vaším tělem, pokud mu budete skrze své myšlenky a emoce posílat neustále negativní energii. Asi se mu moc dobře dařit nebude. Vaše buňky se nebudou regenerovat a vaše tělo bude fungovat v nouzovém režimu. Nebude správně fungovat trávicí systém, hormonální systém, ani imunitní systém. Budete stále náchylnější k nemocem a budete stále častěji nemocní. Pokud to bude trvat delší dobu, může přijít i nějaké chronické onemocnění.

Proto je nesmírně důležité nejen si uvědomovat, jak o sobě a svém těle přemýšlíte, jestli mu dodáváte výživné pozitivní myšlenky nebo jste neustále pohlceni negativními myšlenkami a emocemi, stresem a úzkostmi.

Neméně důležité je být svému tělu vděční za všechno, co pro vás dělá.

Vděčnost svému tělu můžete vyjadřovat různými způsoby. Výborným způsobem je praktikování vděčnosti, protože vděčnost je jedna z nejsilnějších emocí. A pokud budete svému tělu pravidelně vyjadřovat vděčnost a budete se o něj dobře starat, naučíte se své tělo jednak mít rádi a také tím pozitivně ovlivníte své zdraví. Můžete si ráno před zrcadlem říkat, jak se máte rádi. Můžete hladit jednotlivé části svého těla a procítit vděčnost za to, co pro vás dělají. Pokud máte například ekzém na rukou jako já, můžete si ruce hladit, promazávat popraskanou kůži a říkat si, jak máte své ruce rádi a jak jste jim vděční za to, že vás živí, vaří vám jídlo, nosí vám je na stůl a krmí vás, jak je úžasné, že se můžete sami sebe i svých blízkých těma rukama dotýkat, že můžete těma rukama malovat a psát nebo někomu zamávat. A to jsou jenom ruce. Pokud takto projdete všechny části těla, věřte mi, že se budete cítit o mnoho lépe.

Dr. Joe Dispenza říká, že vděčnost má úžasnou uzdravovací schopnost, zvláště pokud ji spojíte s vizualizací. Můžete si představit, jak se chcete cítit a jak byste chtěli, aby váš život vypadal.

 

Pokud jste opravdu vděční za něco, co se ještě nestalo (jako například za své uzdravení), můžete si tím své uzdravení přitáhnout.

 

Praktikování vděčnosti vám pomůže dívat se na svět i na sebe sama pozitivněji a vztah k vašemu tělu se začne postupně měnit. Mně osobně praktikování vděčnosti moc pomohlo změnit pohled na sebe i na svět.

Můžete svému tělu vděčnost vyjádřit také tím, že se o něj budete dobře starat, že mu budete dávat kvalitní a plnohodnotnou stravu, že se najíte v klidu a budete vděční za jídlo, které máte před sebou, že se budete pravidelně hýbat na čerstvém vzduchu, že budete meditovat, že se budete hýčkat, že si dopřejete kvalitní netoxickou kosmetiku, že si třeba občas zajdete na masáž.

Já samozřejmě vím, že to není vždy jednoduché. Máme všichni ke svému tělu spoustu výhrad a i když se snažíme myslet na ta pozitiva a být vděční za vše dobré, co pro nás naše tělo dělá, je těžké přestat myslet na to, že vám není dobře, že vás něco bolí nebo svědí. Proto se (možná už v příštím článku) podíváme na to, jak odbourat takové negativní pocity pomocí EFT.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

pavlinajirouskova-logo-600x100-cz
Mým posláním je...

Pomáhat ženám s chronickými zdravotními potížemi na jejich cestě ke zdraví. Zabývám se celostním poradenstvím, coachingem a energetickým léčením (EFT a kvantovou léčbou), které mně osobně nesmírně pomohly. Mohu vám pomoci s atopickým ekzémem, neplodností, poruchami příjmu potravy, depresemi, úzkostmi, autoimunitním onemocněním, trávicími obtížemi, alergiemi a spoustou dalších chronických potíží.

Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mé veřejné stránky pod ikonkou výše také v mé uzavřené skupině Celostní cesta ke zdraví ženy

Co nabízím...

Svým klientkám pomáhám v rámci poradenství, coachingu a energetického léčení (EFT, kvantová léčba) v oblasti léčby a prevence chronických zdravotních potíží, včetně atopického ekzému, různých autoimunitních onemocnění, trávicích obtíží, alergií, ale i depresí, poruch příjmu potravy a spousty dalších fyzických i psychických problémů.

Rychlé menu
Sledujte mě na sítích

Zde všude mě můžete sledovat

Na Facebooku mě najdete kromě mého veřejného profilu výše také v mé skupině Celostní cesta ke zdraví ženy

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.

© Pavlína Jiroušková 2019 | Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou chráněné pomocí reCAPTCHA a Google Ochrana osobních údajů a Smluvní podmínky.